Zabráňme novým líniám a vráskam pomocou injekcií Botulotoxínom zrušiť proces starnutia.

 

Vaša tvár je často prvá vec, ktorú si všímajú ľudia pri pohľade na vás. Odráža vašu náladu, pocity a bohužiaľ škody, ktoré zanechal prirodzený proces starnutia, drsné počasie a kolísanie hmotnosti. Môžete vyzerať oveľa staršie a unavene, ako skutočne ste.

 

Nezúfajte, vieme využiť niekoľko aktuálnych liečebných postupov, ktoré pomáhajú zvrátiť tieto príznaky starnutia, udržiavať čerstvý vzhľad a čo je najdôležitejšie, jednoducho vytvoriť pokožku zdravšiu.

 

 

Na tvári máme dva rôzne typy vrások: 

 • Statické vrásky
 • Dynamické vrásky

Statické vrásky sú prítomné a geneticky dané aj pri úplnom kľude a nedostatku výrazu na tvári.

Dynamické vrásky ( mimické vrásky ) sú tie, ktoré sa objavujú alebo sa výrazne prejavujú opakovanými výrazmi tváre. 

 

 

Čo je Botox 

Botox alebo Botulotoxín  je čistý proteín, ideálny na liečbu dynamických vrások na tvári, ktorý má schopnosť uvoľniť svaly, do ktorých je vstrekovaný. Dodáva vašej tvári svieži výraz a mladistvý vzhľad. Najobľúbenejšie miesta liečby sú hlboké línie medzi obočím, okolie očí a čelo. Liečba vrások je účinná, bezpečná a trvá približne 15 minút. Lekár očistí cieľovú oblasť a požiada vás o zamračenie, úsmev alebo prekvapenie. Tieto výrazy tváre vám spôsobia aktiváciu svalov, ktoré treba ošetriť. Lekár označí miesta umývateľným perom a následne predbežne ošetrí, zvyčajne 5 až 20 injekciami. Bolesť je minimálna a nevyžaduje si žiadne anestetikum. Ak ste precitlivená, oblasť aplikácie môže byť upokojená miestnym anestetickým krémom alebo studeným obalom 10-20 minút pred podaním injekcií. Ihneď po liečbe vrások môžete obnoviť vaše pravidelné aktivity.  

 

 

 

Aké výhody môžem očakávať?

Výsledky závisia od ošetrenej plochy. Po ošetrení budete vyzerať viac uvoľnene a sebavedome, pretože vrásky  na čele a okolo očí sú hladšie, vaše obočie môže byť zdvihnuté a vaše oči môžu byť otvorenejšie.

Účinok liečby redukciou vrások BOTOX  je zvyčajne viditeľný do 3 dní. Maximálne prínosy pri liečbe vrások sa dosiahnu medzi 7 až 14 dňom. Zvyčajne trvajú 3 až 5 mesiacov a postupne sa strácajú, pretože ošetrený sval sa postupom času prebudí a vráska sa objaví znovu. Vedľajšie účinky liekov BOTOX , ak sú hlásené, sú zvyčajne mierne a dočasné. Mali by ste sa vyhnúť namáhavému cvičeniu a alkoholickým nápojom v deň podania injekcie, ako aj nadmernému vystaveniu slnka alebo tepla.

Aplikácia botulotoxínu je vhodnejšia pre mladšie pacientky, najlepšie vo veku okolo 30 – 60 rokov.

 

 

 

 

 

Ako budem vyzerať po liečbe?

Vpichovaná oblasť môže vyzerať ako uštipnutie komárom po dobu 20 až 60 minút. Zvyčajne tu nie sú zostatkové vizuálne dôkazy. Môžu sa však objaviť malé červené bodky, ktoré vymiznú za niekoľko dní. Ak chcete zabrániť tvorbe podliatin po ošetrení, neužívajte lieky obsahujúce aspirín alebo vysoko dávkové doplnky vitamínu E.  Ak sa vyskytne modrina, môžete ju maskovať make-upom, ktorý môžete aplikovať ihneď po ošetrení.

 

 

Dnes je BOTOX  jedným z najpoužívanejších kozmetických ošetrení.

 

 

Botulotoxín sa používa na liečbu svalových ochorení očí a viečok, pre kozmetické ošetrenie vrások a pri nadmernom  potení v podpazuší.

Botulotoxín by mal podávať len kozmetický lekár, ktorý má oboznámenie sa s tvárovými svalmi, ktoré spôsobujú tvorbu línie a vrások a má skúsenosti s presným umiestnením botulotoxínu na dosiahnutie prirodzeného vzhľadu bez asymetrie alebo prehnaného vzhľadu. Skutočné množstvo botulotoxínu potrebné na dosiahnutie vašich individuálnych cieľov sa líši od oblasti plnenia. Naši lekári vám určite dajú presný odhad jednotiek, ktoré by ste mohli potrebovať. Muži potrebujú viac jednotiek ako ženy, pretože ich svaly sú väčšie. Pred podaním injekcií povedzte svojmu lekárovi o akýchkoľvek zdravotných problémoch, ktoré máte.

 

Pred liečbou sa s vami porozprávame o všetkých potenciálnych rizikách a vedľajších účinkoch. Ak ste tehotná, kojíte, máte infekciu alebo otvorenú ranku v mieste podania injekcie, alebo máte nejaké neurologické ochorenie, stratu zraku alebo dvojité videnie, nemali by ste užiť injekcie s botulotoxínom. Tieto poruchy môžu zvýšiť riziko komplikácií s podaním botulotoxínom a zhoršiť základnú poruchu.

 

 

 

 

 

Pravdepodobne sa zaujímate, ako dlho trvá účinok Botulotoxínu?

Väčšina klientov vidí účinky tri až päť mesiacov, ale niekoľko faktorov môže skrátiť alebo predĺžiť toto obdobie:

 • Vek (starší ľudia s nižším svalovým tonusom môžu vidieť výsledky skôr, ako mladší ľudia pevnejších svalov tváre)
 • Tvárová štruktúra a výrazy
 • Fajčenie
 • Strava
 • Starostlivosť o pokožku
 • Slnko a UV žiarenie

 

 

 

Účinok botulotoxínu ovplyvňuje aj či používate Botox opakovane alebo nie. Zdá sa však, že sa to líši od jednej osoby k druhej. Niektorí majú dlhodobý účinok pri opakovanom používaní, zatiaľ čo iným sa vyvinie odolnosť na liek a potrebujú častejšie liečenie

V každom prípade sa neodporúča podávať injekcie v rovnakom mieste vpichu častejšie ako každé tri mesiace.

Tak ako pri injekcii akéhokoľvek lieku, imunitný systém vášho tela môže vyvinúť protilátky proti liekom, ktoré znižujú účinnosť lieku alebo pravdepodobne spôsobujú vznik alergie na liek. Čím častejšie sa vstrekne liečivo, tým vyššie je riziko vzniku týchto protilátok.

 

 

 

 

Výhody Botulotoxínu

 • vyhladzuje jemné linky a vrásky
 • vytvára mladistvý vzhľad, pozoruhodné skutočné výsledky
 • viditeľné výsledky už 3 – 5 dní po výkone
 • rýchly nechirurgický zákrok bez obmedzení po výkone
 • minimalizuje hyperhidrózu
 • lieči migrénu
 

Aké sú náklady na Botulotoxín?

Náklady na kozmetické ošetrenie závisia od množstva potrebného Botoxu a to sa líši od pacientov individuálne.

 

 

 

Existuje množstvo ďalších spoločností, ktoré vyrábajú vlastnú značku botulotoxínu.

 

V súčasnosti sú dostupné dva rôzne typy botulotoxínu:

 • toxín typu A vrátane značiek Botox, Vistabel,  Dysport ,  Azzalure a Xeomin a Bocouture
 • toxín typu B značka Neurobloc
 

Dysport - produkt proti vráskam

Dysport je súvisiaci, ale novší relaxujúci produkt proti vráskam ako BOTOX. Aj keď sú si celkovo veľmi podobné u niektorých pacientov môže byť Dysport lepšie tolerovaný a poskytuje rýchlejšie výsledky ako BOTOX.

 

 

 

Môže botulotoxín zastaviť nadmerné potenie?

 

 

Nadmerné potenie – hyperhidróza

Botulotoxín môže byť aplikovaný do pokožky v oblastiach tela postihnutých hyperhidrózou. To pomáha znižovať potenie v týchto oblastiach tým, že blokuje signály z mozgu do potných žliaz.

 

Približne 15-20 injekcií sa podáva v postihnutých oblastiach tela, ako sú podpazušie, ruky, nohy alebo tvár. Postup trvá zvyčajne asi 30-45 minút. Výsledky môžeme pozorovať približne o 2 až 4 dni po liečbe. Účinok injekcií trvá niekoľko mesiacov po uplynutí, ktorých sa môže liečba opakovať, ak je to potrebné.

 

 

 

 

Potenciálne vedľajšie účinky injekcií botulotoxínu zahŕňajú

 • bolesť, začervenanie alebo svrbenie, kde sa injekcie podávajú
 • nevoľnosť, bolesti hlavy a návaly horúčavy po podaní injekcií
 • svalovú slabosť okolo oblasti liečby

 

 

 

Väčšina týchto vedľajších účinkov je krátkodobá, pretože účinok injekcií sa vyčerpá. Náklady na súkromnú liečbu závisia od časti liečeného tela.

Najväčším prínosom pri liečbe botulotoxínom pre hyperhidrózu je úľava z nadmerného potenia.

 

 

 

Overte si výhody botulotoxínu aj vy!  Objednajte sa

 

 

Aké bude u nás počasie?
Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia