Hyaluronan - Vlhkosť a vitalita pre vašu pokožku

 

Koža je každý deň vystavená veľkému stresu. Vplyv na životné prostredie, nedostatok živín, nedostatok životne dôležitých látok a zvyšovanie veku spôsobujú jasné viditeľné stopy.

 

 

Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa vyskytuje prirodzene v ľudskom tele a nachádza sa takmer v každej žijúcej bunke, kde poskytuje základnú vlhkosť, živiny, pevnosť a pružnosť pokožky

Bohužiaľ, množstvo kyseliny hyalurónovej v koži sa s vekom znižuje, najvýraznejšie však po dosiahnutí 40. roku života kedy je podiel HA len 40%, pri 60tke  je prítomných len asi 10% kyseliny hyalurónovej. Tento pokles vedie k vysušeniu pokožky, progresívnej strate objemu a vzniku jemných línií a tvorbe vrások. Na správnu aplikáciu kyseliny hyalurónovej je potrebná dostatočná skúsenosť a rozsiahle dermatologické vedomosti. 
 

Aplikáciou  kyseliny hyalurónovej aktivujeme bunky, čím získame hydratáciu a vyplnenie línií a záhybov  pre hladší a mladistvý vzhľad. Každý, kto má záujem zlepšiť prirodzenú schopnosť pokožky- hydratovať ju, pridať jej objem a plnosť, ošetriť slabé nedostatky a znižovať viditeľné príznaky starnutia na tvári, môže byť vynikajúcim kandidátom na liečbu kyselinou hyalurónovou.

Dôležitou súčasťou nášho poslania v oblasti dermatológií je dosiahnutie zdokonalenia, ktoré vyzerá prirodzene.

 

 

 

 

 

Pre koho je vhodná liečba kyseliny hyalurónovej?

Liečba kyseliny hyalurónovej je vo všeobecnosti veľmi dobre tolerovaná. Takmer všetci ľudia sú vhodní na terapiu kyseliny hyalurónovej, pretože kyselina hyalurónová je chemicky identická a prirodzená zložka v našom tele. V čase liečby väčšina pacientov vykazuje menšie nepríjemné pocity. Pocit bolesti samozrejme závisí od osobného pocitu a precitlivenosti. Citlivé miesto, ako sú pery, je možné predbežne ošetriť anestetickým krémom na zníženie pocitu bolesti. Pri liečbe vo väčšej miere sa môže podávať lokálna anestézia. S radosťou vám  poskytneme  informácie o možnostiach bezbolestnej liečby.

 

 

 

Malé množstvo priehľadného gélu hyalurónu sa vstrekuje cez veľmi jemnú ihlu do kože v mieste vrásky, čím sa posilní a aktivuje vlastná kyselina hyalurónová. V závislosti od počtu liečených línii trvá liečba 20 minút až hodinu, s minimálnym nepríjemným pocitom. Po ošetrení môže byť oblasť pokožky červená, opuchnutá a citlivá, zvyčajne sa to zlepší v priebehu niekoľkých dní. Pacienti odchádzajú hneď po zákroku domov. Zriedkavo boli hlásené alergické reakcie na kyselinu hyalurónovú.

 

Pracujeme výlučne s hyaluronanovými plnivami, ktoré boli podrobne testované a zdokumentované, takže môžeme použiť vhodnú prípravu pre každú oblasť, od vyplnenia najlepších línií až po efektívne zväčšenie objemu líca a pier. Používame hlavne plnivá kyseliny hyalurónovej od Juvéderm a Restylane.

 

 

 

 

Existujú vedľajšie účinky kyseliny hyalurónovej?

Vedľajšie účinky kyseliny hyalurónovej sú do značnej miery neznáme, pretože látka sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. V zriedkavých prípadoch sa vyskytujú reakcie na kožnú intoleranciu alebo dokonca infekcie po injekcii.

Pred zvážením liečby kyselinou hyalurónovou by ste mali vedieť, že mnohí pacienti nedosiahnu požadované výsledky hneď po jedinej liečbe. Pričom väčšina ľudí nás potrebuje navštíviť aspoň 3krát, než sa budú cítiť úplne spokojní so svojimi výsledkami (najmenej týždeň od seba). Dôležitá je konzultácia s lekárom, ktorý rozhodne o tom, aký typ výplne je pre vás najvhodnejší a všetko vám vysvetlí.

 

 

 

 

 

 

Koľko hyalurónu sa odporúča na liečbu?

Množstvo použitej kyseliny hyalurónovej závisí výlučne od požadovaného použitia alebo od veľkosti a telesnej hmotnosti pacienta. Pri aplikácii proti vráskam, ktoré sú viditeľné približne 1 milimeter pod kožou, sa vstrekuje približne 1 mililiter kyseliny hyalurónovej. Pri hlbších vráskach môže byť táto dávka zvýšená na 2 mililitre. Vo väčších oblastiach, môže byť  injekčne podávané až 4 mililitre kyseliny hyalurónovej.

 

 

 

 

Ako dlho trvá účinok kyseliny hyalurónovej?

Účinok kyseliny hyalurónovej nie je trvalý. Rovnako ako prírodná kyselina hyalurónová, vyrábaný hyalurón, ktorý sa raz vstrekne do pokožky, sa postupne rozpadne a bude absorbovaný telom. Na zachovanie pôvodných výsledkov bude potrebné opakované liečenie alebo doplňujúce liečby. Injekčné výplne sa musia zopakovať každých 12 až 24 mesiacov, aby sa účinok udržal. Tento účinok sa líši v závislosti od typu pokožky, veku a životného štýlu ( fajčenie, konzumácia alkoholu ) ale aj od vstrekovaných množstiev a techniky vstrekovania. Podaktorí klienti  absolvuje  2 až 3 procedúry za rok. Priemerná životnosť kyseliny hyalurónovej v perách je 6-9 mesiacov.

 

 

 

 

Aké sú výhody kyseliny hyalurónovej pre pokožku?

Hydratácia, hydratácia, hydratácia!

Kyselina hyalurónová je skutočne silná hydratačná látka.

Ako už bolo uvedené, najväčšou výhodou HA je jej obrovská schopnosť viazať vodu, pričom hyalurón pôsobí ako magnet, ktorý priťahuje kvapalinu.

 

 
 • spomaľuje starnutie pokožky
 • podporuje omladenie pokožky zvnútra
 • vyhladzuje vrásky
 • kompenzuje nerovnosti a jazvy po akné
 • má pozitívny vplyv na kĺby
 • zmierňuje a znižuje vzhľad pórov
 • redukuje tmavé kruhy
 • pre všetky typy pletí

 

 

 

Oblasti pre liečbu kyselinou hyalurónovou

 • Čelo a línie mračenia
 • Vrásky medzi obočím
 • Tmavé kruhy
 • Fajčiarske línie, zvislé čiary okolo úst
 • Pery
 • Jazvy po akné
 • Ruky
 • Kĺby
  Ak uvažujete o injekčnom užívaní lieku kyseliny hyalúronovej, odporúčame vám, aby ste nás kontaktovali a naplánovali si s nami konzultáciu alebo liečbu. Počas tejto návštevy budeme počúvať vaše obavy a budeme diskutovať o vašich možnostiach. Po dôkladnej analýze vašej tváre vám povieme, či ste vhodným kandidátom na tento postup a informujeme vás o alternatívnych a potenciálnych rizikách postupu. Ak uvažujete o Juvéderme, možno budete chcieť zvážiť  aj liečbu Botoxom, aby ste čo najlepšie maximalizovali vaše nechirurgickú omladenie.

 

 

Ošetrenie kyselinou hyalurónovou lekárkou  Objednajte sa

Aké bude u nás počasie?
Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia